Limity FPS - WAŻNE

UWAGA!

Wprowadzony zostaje limit fps na imprezach odbywających się na naszych terenach.

 

Limity FPS:
1. CQB - 350 FPS Semi (wewnątrz budynków)

2. KARABINY SZTURMOWE - 450 FPS Semi/Auto

3. KARABINY WSPARCIA - 500FPS Auto (repliki typu m249, RPD itd. M4, AK i podobne z boxami czy magazynkami typu drum nie będą traktowane jako karabin wsparcia)

4. DMR - 550FPS Semi (repliki typu SR25, M14 itd. M4, AK itp. z lunetą nie będą traktowane jako DMR)

5. KARABINY SNAJPERSKIE - 650 FPS (czterotakty np. vsr, repliki z naciągiem itd. np. SWD. Przed każdym strzałem jest zainicjowane przeładowanie)

*Jest to tylko umowny podział. Ostatecznie wszystko będzie rozbijać się o fpsy oraz klasyfikacje replik:
-Posiadasz np. replikę vsr która ma 340FPS to śmiało możesz nią strzelać w budynk bo odpowiada warunkowi fps jak i ognia pojedynczego.
-Posiadasz replikę karabinu wsparcia która ma 340 fps to spełnia warunki fps cqb ale już nie spełnia zasady ognia pojedynczego także nie można używać jej do strzelania w budynku.
-wszystkie repliki począwszy od pistoletów itd. będą sprawdzane w celu określenia FPS oraz klasyfikacji.
-Jako że w ASG wszystkie repliki strzelają 6mm kulkami chcieliśmy narzucić warunki związane z mobilnością/wagą replik/jej długością itp. W skrócie chodzi stosunek mobilności do fps. Dlatego dla nas karabinami wsparcia są repliki pokroju m249 ponieważ są to repliki ciężkie gdzie bieganie i operowanie nią jest utrudnione. To samo tyczy się replik DMR które np sr25, m14 itp są replikami długimi co też w pewien sposób utrudnia poruszanie się itd.

*Do budynku można wejść z replikami powyżej 350fps w celu ostrzeliwania wroga przez okna. Warunkiem jest posiadanie drugiej repliki bądź pistoletu z mocą nie większą niż 350fps.

*Wokół budynku ustalona jest tzw srefa SEMI około 3 metrów. Nikt nie będzie latał z miarą ale prosimy ostrożnie strzelać do wnętrza budynku jak i na zewnątrz.

 

Przykładowe sytuacje:

sytuacja 1. Jesteś na piętrze a wróg podchodzi pod drzwi. Nie wychylamy się i nie ostrzeliwujemy go full auto

sytuacja 2. Nie strzelamy na tzw. Taliba. Zanim oddamy strzał wychylamy się za wyłom celując.

*Dopuszczone jest używanie ognia ciągłego z budynku na zewnątrz jak i z zewnątrz do budynku. Oczywiście z zachowaniem ostrożności! Repliki DMR, Karabin Snajperski SEMI!.

*Silent Kill - o tym decyduje organizator bądź rozstrzygane jest za pomocą głosowania uczestników.

*Dopuszczamy tzw widełki fps na poziomie 1-7 FPS

* W przypadku sporu typu "czy ta M4 jest wersją SPR" będą decydować uczestnicy spotkania.

* Względem ogólnopolskich zasad z naszego regulaminu zniknął "SZTURM 500 FPS Semi". Jest to uwarunkowane tym że ubezpieczalnia nie widziała różnicy miedzy taką konfiguracją a DMR.

*Repliki będą sprawdzane przez organizatora przed spotkaniem bądź wyrywkowo. Załapanie z repliką łamiącą regulamin będzie się kończyło banem czasowym bądź stałym na wszelkie imprezy organizowane na naszym terenie związane z ASG.

 

PRAWO ASG
http://wmasg.pl/pl/articles/show/315

 

19 lutego 2017

KONTAKT

tel. 668627926
fort.knox.war.zone@gmail.com

Created with WebWave CMS